Atmosféra portugalské tržnice v Praze

 

Oeste, Lisabon

 

Jak říká náš vinař José Nobre: "Není nutné vykládat příběhy. Jen ochutnejte naše vína a najděte v nich něco pro sebe. Slunečné paprsky, lehký vítr z Atlantiku, západy slunce nad nekonečnými vinohrady Oeste".

Bebidas.cz

je obchodní značka malé rodinné společnosti, která se specializuje na dovoz a distribuci vína z Portugalska. Jsme výhradní distributor značky Frutas Nobres / Adega da Murnalha pro Česko a Slovensko. Spolupracujeme výhradně s lokálními vinaři z okolí Lisabonu a tak vám přinášíme doteď nepoznané exkluzivní vína na vaše stoly v České republice a na Slovensku.

Adega da Murnalha

je mladá společnost, která se nachází pouhých 45 kilometrů od hlavního města země a zabývá se výrobou, stáčením a prodejem vín s chráněným zeměpisným označením z oblasti Lisboa.
Obec Torres Vedras má největší plochu vinic v zemi a stále častěji produkuje vína uznávané kvality. Jak říká ředitel společnosti: "Poté, co jsme v září 2016 zahájili výrobu vína a využili vinařský potenciál instalovaný na rodinných pozemcích partnerů, jsme v prosinci 2017 stáčeli první vína a čekali více než rok, než se plně projeví jejich potenciál. V dubnu 2018 jsme zahájili marketing a o dva měsíce později, v červnu 2018, jsme získali první odměnu za naši tvrdou práci a odhodlání: zlatou medaili, kterou získalo naše víno Quinta da Murnalha 2016 na mezinárodní soutěži Selezione del Sindaco 2018 v Itálii. V říjnu 2019 jsme byli opět vyznamenáni: tentokrát jsme mezi několika stovkami soutěžních vín získali zlatou medaili v soutěži Vinhos de Lisboa 2019, kterou podporuje CVR de Lisboa ve spolupráci s Confraria dos Enófilos da Estremadura" 

Oeste

(Zdroj: Wikipedia) Region Centro (portugalsky Região Centro, výslovnost IPA [ʁɨʒi'ɐ̃ũ 'sẽtɾu]) je region ve středním Portugalsku. Je jedním z pěti hlavních regionů Portugalska (regionů NUTS II). Region má 2 376 609 obyvatel (2005) a rozlohu 28 462 km² (hustota 83 obyvatel na km²). Hlavním městem regionu je Coimbra. Dalšími významnými městy regionu jsou AveiroViseuLeiriaCovilhãCastelo BrancoFigueira da FozGuarda a Caldas da Rainha.

Region sestává z osmi meziokresních společenství:

  • Oeste
  • Região de Aveiro
  • Região de Coimbra
  • Região de Leiria
  • Viseu Dão Lafões
  • Beira Baixa
  • Médio Tejo
  • Beiras e Serra da Estrela

Představení regionu Oeste na YouTube

Zpět do obchodu